Bezpieczeństwo pożarowe dachów – powstaje specjalistyczna publikacja dla branży budowlanej

Przedstawiciele Styropminu, w trosce o jakość i bezpieczeństwo realizacji dachów płaskich, dołączyli do Grupy Merytorycznej PPOŻ. powołanej przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA). Grupa ta prowadzi prace nad wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego dachów. Uporządkowanie tej wiedzy jest istotne ze względu na duże pole interpretacyjne przepisów.

Jak mówi Renata Ciszewska, Technolog, Kierownik Laboratorium w firmie Styropmin, która dołączyła do pracy nad publikacją – Nawet małe odstępstwa od zatwierdzonego układu dachowego mogą być przyczyną tragedii. Dlatego tak ważne jest ujednolicenie interpretacji przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego dachów. Systemy dachowe wykonane z wykorzystaniem styropianu są nierozprzestrzeniające ogień, a także uzyskują klasy odporności ogniowej całego przekrycia nawet na poziomie RE30. Ważne jest jednak, aby były one tworzone zgodnie ze specyfikacją sklasyfikowanych układów.

Grupa Merytoryczna PPOŻ., skupia ekspertów praktyków, przedstawicieli firm członkowskich z różnych sektorów budownictwa. Jej zadaniem jest stworzenie dokumentu, który określać będzie w jednolity sposób wymogi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dachów, zalecenia dla wykonawców, zasady wyboru materiałów budowlanych i dobre praktyki sztuki budowlanej. Publikacja ta oparta będzie na aktualnych przepisach dotyczących bezpieczeństwa pożarowego.

Stowarzyszenie DAFA działa od 2006 roku zrzeszając firmy wykonawcze,  producentów i dostawców materiałów oraz urządzeń techniki budowlanej. Aktualnie w Stowarzyszeniu działa ponad 70 podmiotów, których wspólnym celem jest ujednolicenie warunków handlowych oraz standardów wykonawczych dachów płaskich i fasad. „Bezpieczeństwo pożarowe dachów” przeznaczona jest dla wykonawców, architektów, producentów i ekspertów branży budowlanej. Prace nad publikacją potrwają do końca 2016 r.

Styropmin od ponad 25 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych oraz spadków dachowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Pierwszą fabrykę Styropmin otworzył w Łochowie, niedaleko Mińska Mazowieckiego, głównej siedziby firmy. Od 2016 produkcja odbywa się również w fabryce zlokalizowanej w Oświęcimiu.

Dodatkowe informacje:


dostarczył infoWire.pl